Sejfy gabinetowe

Bardzo popularnymi ostatnimi czasy w firmach są sejfy gabinetowe. Doskonale sprawdzają się w przechowywaniu dokumentów i akt, a także podręcznej ilości gotówki lub przedmiotów wartościowych, a na co dzień wykorzystywanych w działaniu firmy.

Sejfy gabinetowe często są sejfami które łatwo ukryć, są to na przykład sejfy ścienne lub podłogowe. Na drugim miejscu firmy decydują się na standardowe sejfy stojące. Najczęściej wybieranym sejfem wśród firm jest sejf klasy S2. Jest to połączenie znacznego bezpieczeństwa z niskim kosztem zakupu.

Ile kosztują sejfy gabinetowe?

Najtańsze sejfy gabinetowe bez klasy bezpieczeństwa kupimy już za 300 zł. Mowa tu o sejfach stojących, montowanych do ściany lub podłogi. Taki sam sejf ale już z klasą bezpieczeństwa S1 to wydatek rzędu 400 zł minimum. Klasa S2 w tych samych wymiarach zewnętrznych kosztuje około 800 zł.

Najtańszy sejf ognioodporny to wydatek w okolicy półtora tysiąca złotych. Oczywiście taki sejf będzie mały tj. szeroki na 40 cm, co w zupełności wystarczy żeby schować w nim akta formatu A4. Zresztą sejf ten ma ognioodporność klasy 90 Paper, co oznacza że przechowywane w nich przedmioty z celulozy wytrzymają, gdy na zewnątrz przez 90 minut będzie szalał pożar.

Czy sejfy gabinetowe muszę montować sam?

Absolutnie nie jesteś zdany tylko na siebie gdy kupisz sejf gabinetowy. Każda praktycznie firma sprzedająca sejfy gabinetowe bez problemu przywiezie go na miejsce i zamontuje. Tak naprawdę montaż sejfu nie jest niczym trudnym to wywiercenie kilku otworów w ścianie lub w podłodze, w odpowiednie ustawienie sejfu i przykręcenie go kotwami.

Problem z montażem zaczyna się kiedy sejf warzy kilkaset kilogramów. Wtedy w zasadzie tylko wyspecjalizowane firmy są w stanie go bezpiecznie przetransportować i zamontować. Nawet zaleca się, żeby takiego sejfu nie montować samemu.